SESJA PRODUKTOWA

Na przestrzeni kilku ostatnich lat potrzeba sesji zdjęciowych w biznesie radykalnie wzrosła.

To wynik działań marketingowych w sieci oraz wzrostu sprzedaży przez Internet. Jednak by sprzedać produkt/usługę online,
muszą one atrakcyjnie wyglądać i przykuwać uwagę. W tym celu powstały sesje  produktowe (packshot) oraz wizerunkowe (lookbook).

Packshot a lookbook

Packshot to zdjęcie produktu wykonane na białym tle, mające na celu ukazanie realnych proporcji i wyglądu, w jak najkorzystniejszy sposób, by wydobyć jego potencjał. Takie zdjęcia często wykonuje się w namiocie bezcieniowym, który zapewnia równomierne światło na wszystkich ujęciach. Coraz modniejszy staje się packshot 3D, w którym produkt ukazany jest z każdej strony – 360 stopni lub video packshot.

Do zdjęć wizerunkowych, tzw. loobook’ach możemy wykorzystać dekoracje, spójne kompozycje, plener, ale są one tylko dodatkiem – nadal to produkt jest najważniejszy.

Lookbook umożliwia kreatywną prezentację zastosowania produktu. Często wykorzystywany jest w branży odzieżowej – inspiruje, podpowiada jak się efektownie wystylizować. Wspiera budowanie trendów, wzmacnia markę i napędza sprzedaż. W innych branżach też cieszy się dużym zainteresowaniem, także w promocji usług.

Minimum improwizacji, maximum konkretu

Zdjęcia produktowe, wykonane profesjonalnym sprzętem, w odpowiednim oświetleniu w ciekawej aranżacji z opracowaną koncepcją przyciągają jak magnes i skutecznie wspierają sprzedaż.

Decydując się na sesję produktową warto określić dokładny cel zdjęć, do czego i gdzie zostaną wykorzystane? Należy także odpowiednio przygotować fotografowane produkty, wyczyścić, wyprasować, uczesać itp. O resztę zadbają specjaliści.

Packshoty oraz lookbooki mają szerokie zastosowanie. Można je wykorzystać:

  • w sklepie internetowym,
  • na różnych aukcjach internetowych,
  • na firmowej stronie www,
  • do promocji w social media, na stronach Fb czy na Instagramie
  • do reklam drukowanych, typu ulotki, plakaty, foldery, katalogi itp.

Koncept fundamentem efektów wow

Fotografia produktowa jest wymagająca i czasochłonna, dlatego warto zainwestować  w specjalistów w tej dziedzinie, którzy opracują całą koncepcję prezentacji produktów, a efekt końcowy będzie satysfakcjonując dla wszystkich zaangażowanych w pracę stron. Przy produkcji sesji fachowiec:

  • opracuje tło zdjęć, miejsce gdzie zostaną wykonane oraz zadba o efektowne dodatki i dekoracje,
  • wybierze najlepsze kadry, by produkty ukazać w odpowiednich wielkościach, kolorach,
  • zadba o kadry całościowe produktu, ale wyodrębni także jego zalety, detale, tuszując niedoskonałości, które mogą się pojawić podczas pracy,
  • odpowiednio dopasuje światło, bez kontrastu, bez cieniowania, bez filtrów, by zdjęcia oddawały realne cechy produktów,

Agencja kreatywna Brand365 specjalizuje się w produkcji sesji zdjęciowych, także produktowych. Zapewnia kompleksową realizację – pomysł, wykonanie, obróbkę i doradztwo maksymalnego zastosowania i wykorzystania potencjału zdjęć. Zapraszamy do współpracy.

Polecamy też:

Agencja Brand365 specjalizuje się w organizacjach profesjonalnych sesji zdjęciowych.

Potrzebujesz pomocy? 

Skontaktuj się z nami!